מה ההבדל בין תה שחור לתה ירוק?


ההבדל בין תה שחור לתה ירוק

היתרונות הבריאותיים המיוחסים לתה הירוק הפכו אותו לאחד מהמשקאות החמים הפופולאריים ביותר בארץ ובעולם, גם ביחס למשקאות תה אחרים וביניהם התה השחור, וכאן המקום לשאול את השאלה המופיעה בכותרת: מהו באמת ההבדל בין תה שחור לתה ירוק?


תה ירוק ותה שחור - מה חשוב לדעת?

גם את התה הירוק וגם את התה השחור מפיקים מהצמח קמליה סיננסיס הגדל במדינות שונות במזרח הרחוק, לרבות, הודו, סין, נפאל, יפן וקוריאה. יחד עם זאת, ההבדל בין תה ירוק לתה שחור בא לידי ביטוי בתהליך העיבוד, כאשר במסגרת ייצור תה שחור, עלי הצמח עוברים תהליך עיבוד מלא במסגרתו מתבצעת פעולת התססה וחמצון ולאחר מכן מייבשים את עלי הצמח באוויר חם. מנגד, הליך ייצור של תה ירוק נעשה במסגרת תהליך עיבוד חלקי במסגרתו עלי הצמח מיובשים באוויר חם כאשר הם שומרים על צבעם הירוק וזאת לנוכח העובדה שהם אינם עוברים תהליך של התססה וחמצון. ההבדל בתהליכי העיבוד בין שני סוגי התה, מקנה לתה הירוק מספר יתרונות יחסיים על פני התה השחור, וביניהם: התה הירוק מכיל יותר רכיבים נוגדי חמצון לעומת התה השחור, התה הירוק מכיל כמות קטנה יותר של קפאין בהשוואה לתה שחור, וכמובן, העובדה שלשתיית תה ירוק מיוחסים יותר השפעות בריאותיות חיוביות מאילו המיוחסים לשתיית תה שחור.


מה גורם לטעם המריר של התה הירוק והתה השחור?

עלי הצמח מהם מפיקים תמציות תה שחור ותה ירוק, הם עלים המכילים בתוכם חומר בשם טאנין המצוי בין היתר גם בפירות מסוג אוכמניות וחמוציות וגם בסוגי אגוזים שונים, שעועית אדומה ויין אדום. חומר ה-טאנין הוא זה המקנה למשקאות התה השונים את הטעם המריר הזהה בטעמו לאכילת פרי בוסר או טעם העפיצות הנוצר בחלל הפה לאחר שתיית יין אדום.


תה ירוק - מדוע מיוחסים לו השפעות בריאותיות חיוביות?

כל סוגי התה מכילים בתוכם מולקולות ממשפחת ה-קטכינים ובעיקר רכיבים המוגדרים בשם הכולל: EGCG. רכיבים אלו מתאפיינים בפעילות נוגדת חמצון המסייעת למגוון רחב של השפעות בריאותיות חיוביות, החל משמירה על מראה עור צעיר ורענן, דרך שיפור של זרימת הדם ושיפור מערכת העיכול ועד לשמירה על המערכת החיסונית ועוד. חשוב לציין שבתמציות תה ירוק, קיים ריכוז גבוה יותר של רכיבי ה-EGCG בהשוואה לאילו המצויים בתה השחור וזאת לנוכח תהליך העיבוד החלקי אותו עובר התה הירוק. כפועל יוצא מכך, לשתיית תה ירוק מיוחסים השפעות בריאותיות חיוביות יותר בהשוואה לשתיית תה שחור. יתרונות אלו באים לידי ביטוי גם כאשר משווים בין שתיית תה ירוק לבין שתיית קפה, כאשר ריכוז הרכיבים נוגדי החמצון המצויים בתה הירוק מאפשרים לכל אחד ואחת מביניכם ללגום שפע של יתרונות בריאותיים בכל לגימה ולגימה.


פוסטים אחרונים